TEKLİF İSTEME
FORMU
0212 212 60 00
info@zipatotr.com

Akıllı Ev Nedir?

SU BASKINI SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
HAVUZ VE SPA
Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
AKILLI PRİZ
Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
KAMERA İZLEME
Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
HAREKET SENSÖRÜ
Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
PANİK BUTONU
Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
PERDE/PANJUR KONTROL
Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
ENERJİ ÖLÇÜMÜ
Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
KAPI GİRİŞ KONTROL
Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
AYDINLATMA
Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
GAZ SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
MULTİMEDYA KONTROL
Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
SULAMA
Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
GARAJ GİRİŞ SENSÖRÜ
Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
ALARM SİSTEMİ
Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
TERMOMETRE
Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
RADYATÖR VANASI
Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
CO SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
DUMAN SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
MANYETİK KAPI SENSÖRÜ
Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
HAVALANDIRMA
Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
YERDEN ISITMA
Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
SARSINTI SENSÖRÜ
Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
SİREN
Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Duman Sensörü Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
CO Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
Gaz Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
Akıllı Priz Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
Radyotör Vanası Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
Aydınlatma Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
Siren Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Manyetik Kapı Sensörü Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
Hareket Sensörü Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
Panik Butonu Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
Sarsıntı Sensörü Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
Termometre Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
Su Baskını Sensörü Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
Garaj Giriş Sensörü Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
Kamera İzleme Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
Sulama Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
Perde / Panjur Kontrol Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
Multimedya Kontrol Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
Kapı Giriş Kontrol Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
Alarm Sistemi Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
Enerji Ölçümü Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
Havuz ve Spa Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
Havalandırma Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
Yerden Isıtma Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
Akıllı Ev Nedir?
Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya
bilgisayarlarınız
aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.
GELİŞMİŞ
GÜVENLİK
DAHA FAZLA GÜVENLİK ve EMNİYET
Her zaman ve sürekli olarak merkezi uyarı sistemine bağlı olan gelişmiş ve uzaktan yönetilebilir otomasyon sistemi ile, evinizin veya işyerinizin güvenliğini daha akıllı ve daha güvenilir bir şekilde sağlarsınız. Sizin için değerli olan herşeyi, izinsiz kullanım, hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri her türlü istenmeyen durumlardan korur ve karşı önemleri alırsınız. Sıradan güvenlik sistemleri gibi sadece bir uyarı ve alarm sistemi yerine, önleyici ve koruyucu bir hizmet alırsınız. Akıllı ev sistemleri ile gözünüz asla arkada kalmaz, her zaman ve her yerden evinizin veya iş yerinizin kontrolü tamamen siz elinizde olur.
YENİ NESİL GÜVENLİK SİSTEMİ
 • Sınırsız sayıda sanal alarm desteği
 • Dilediğiniz kadar kablosuz güvenlik alanı/zonu oluşturabilme
 • Kablolu alarm sistemleriyle kolay entegrasyon
 • İnternet erişimi olan herhangi bir akıllı telefon ile alarm sistemini aktif/pasif etme ve durum bilgisi alabilme
EMNİYET ve 7/24 İZLEME
 • Hareket ve kapı/pencere sensörleri yardımıyla hırsızlık uyarı sistemi
 • Duman sensörleri aracılığıyla yangın uyarı sistemi desteği
 • Su basma sensörleriyle su taşkını tespit ve önleme sistemi
 • Karbon monoksit ve gaz sensörleriyle sızıntı ve kaçakları algılama ve önleme
 • Panik buton desteği ile acil çağrı başlatma
 • Aile bireylerinin sağlık durumlarıyla ilgili 7/24 bilgi sahibi olma
 • Güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, vb.) acil çağrı oluşturma
GÜVENLİK OTOMASYONU
 • Web arayüzü üzerinden kolay kurulum ve konfigürasyon
 • Güvenlİk ve otomasyonda aynı sensörleri kullanabilme
 • Herhangi bir sızıntı durumunda otomatik olarak su veya gaz akışını kesme
 • Otomatize edilmiş senaryolar ile alarmı aktif/pasif edebilme
7/24 TAKİP ve ALARM SİSTEMİ
 • Akıllı ev sistemi ihtiyaç duyduğunuzda evinizi uzaktan kameralar aracılığıyla izlemenize ve istenmediğiniz bir durumda daha önceden belirlediğiniz kişi veya kurumlara email, sms veya telefon ile otomatik haber verebilmenize olanak sağlar.
 • Dünyanın herhangi bir yerinden, internete erişim sağlayabileceğiniz bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla evinizdeki güvenlik sistemine erişebilir, sistemi çalıştırabilir veya kapatabilirsiniz.
SU BASKINI TESPİT ve ÖNLEME
 • Evinizde banyonuzu veya mutfağınızı, iş yerinizde bilgi işlem odanızı su basmasına karşı denetler, su tespit edildiğinde uyarı verir ve müdahale etme imkanı sunar.

SİZE ÖZEL BİLGİLENDİRME SERVİSİ
 • Akıllı ev sistemi, kendi belirlediğiniz özel senaryolara uygun bilgilendirme amaçlı sms gönderebilir, e-posta atabilir, sizin belirlediğiniz telefon numaralarına çağrı bırakabilir veya senaryolar doğrultusunda kamera kaydı oluşturabilir.
UZAKTAN KAMERA İLE
İZLEME
UZAKTAYKEN DE EVİNİZDE NELER OLUP BİTTİĞİNİ TAKİP EDİN
İnternet üzerinden veya akıllı telefonunuzdan, dünyanın neresinde olursanız olun evinizi canlı olarak izleyebilir veya kayıtlı videoları seyredebilirsiniz
Herhangi bir marka model IP kamera sistemini Zipato'ya zahmetsizce entegre edebilirsiniz
Kayıtlı fotoğraf ya da video formatındaki bilgilere, e-posta ya da sms bilgilendirme servisleri aracılığıyla erişebilirsiniz
Herhangi bir beklenmedik hareketlilik sezildiğinde otomatik olarak video kaydını başlatabilirsiniz
Herhangi bir alarm durumunda evinize canlı olarak bağlanabilir ve evinizde olup biteni izleyebilirsiniz
OTOMATİK
PİLOT
SİZ EVDE YOKKEN HIRSIZLARI EVİNİZDEN UZAK TUTMAK İÇİN OTOMATİK PİLOT KULLANIN
Tatildeyken ya da evde olmadığınız herhangi bir durumda evinizi otomatik pilot moduna alabilir ve huzur içinde hayatınıza devam edebilirsiniz. Zipato, ev otomasyonunu ve güvenliğini entegre etmiş akıllı bir çözümdür. Örneğin bahçenizde algılanmış bir hareket, bahçe ışığınızın açılmasını ve siren çalmasını sağlarken aynı anda size bilgi mesajı da gönderilebilir. Siz tatildeyken sanki evdeymişsiniz gibi odalarınızın ışıklarını gündelik hayattaki gibi süreli olarak açık ya da kapalı konumda tutabilir, TV ya da radyonuzu evdeymiş hissi vermek amacıyla açabilirsiniz.
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.