TEKLİF İSTEME
FORMU
0212 212 60 00
info@zipatotr.com

Akıllı Ev Nedir?

SU BASKINI SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
HAVUZ VE SPA
Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
AKILLI PRİZ
Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
KAMERA İZLEME
Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
HAREKET SENSÖRÜ
Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
PANİK BUTONU
Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
PERDE/PANJUR KONTROL
Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
ENERJİ ÖLÇÜMÜ
Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
KAPI GİRİŞ KONTROL
Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
AYDINLATMA
Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
GAZ SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
MULTİMEDYA KONTROL
Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
SULAMA
Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
GARAJ GİRİŞ SENSÖRÜ
Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
ALARM SİSTEMİ
Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
TERMOMETRE
Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
RADYATÖR VANASI
Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
CO SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
DUMAN SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
MANYETİK KAPI SENSÖRÜ
Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
HAVALANDIRMA
Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
YERDEN ISITMA
Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
SARSINTI SENSÖRÜ
Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
SİREN
Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Duman Sensörü Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
CO Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
Gaz Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
Akıllı Priz Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
Radyotör Vanası Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
Aydınlatma Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
Siren Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Manyetik Kapı Sensörü Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
Hareket Sensörü Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
Panik Butonu Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
Sarsıntı Sensörü Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
Termometre Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
Su Baskını Sensörü Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
Garaj Giriş Sensörü Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
Kamera İzleme Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
Sulama Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
Perde / Panjur Kontrol Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
Multimedya Kontrol Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
Kapı Giriş Kontrol Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
Alarm Sistemi Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
Enerji Ölçümü Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
Havuz ve Spa Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
Havalandırma Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
Yerden Isıtma Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
Akıllı Ev Nedir?
Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya
bilgisayarlarınız
aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.
ENERJİ
YÖNETİMİ
AKILLI ve PRATİK TASARRUF
Artık evinizde veya işyerinizde kullandığınız her bir elektronik cihazın ne kadar elektrik tükettiğini, nerede olursanız olun, anlık olarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. Akıllı kontrol teknolojimiz sayesinde, konfor ve rahatlığınızdan feragat etmeden enerji hem evinizdeki elektrikli aletlerin, hem aydınlatma sistemlerinin hem de ısıtma/soğutma sistemlerinin harcadığı enerji (elektrik, doğalgaz vb.) tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.
ENERJİ TÜKETİMİ ANALİZİ
 • Akıllı ev sistemi ile geçmiş döneme ait enerji tüketim değerlerini ve istatistiklerini görüntüleyebilir, analiz edebilir ve genel ortalamalar ile kıyaslayabilirsiniz.
ENERJİ TÜKETİMİ TAHMİNİ
 • Önceki aylarda kullandığınız enerji tüketimi ve ilgili aya ait veriler karşılaştırılarak gelecek dönemlere dair enerji tüketimi tahmini yapabilirsiniz…
EVDE OLMADIĞINIZ ZAMAN
 • Evde olmadığınız zamanlarda bile enerji tüketimini kontrol etmeye ve yönetmeye devam edebilir, daha önceden tanımladığınız ortalama değerlerin üzerinde bir tüketim tespit edildiğinde uyarı bilgi mesajları alabilirsiniz. Size özel tasarlanmış konfigürasyon ve senaryolar ile evinizi otomatik olarak dışarıda moduna alabilir ve TV vb. elektronik cihazları uyku moduna geçirerek gereksiz enerji tüketiminin önüne geçersiniz.
SİZ UYURKEN
 • Siz uyurken ihtiyacınız olmayan ışıkları veya gereksiz çalışan cihazları tek bir noktadan kapatarak ve otomatize ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.
AKILLI
TERMOSTAT
AKILLI İKLİMLENDİRME ve VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI
Kullandığınız standart radyatör ya da klimayı akıllıca kontrol edip, her bir odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlamak artık çok basit. Dilediğiniz sıcaklık koşullarına sahip olup, aynı zamanda tasarruf sağlarsınız. Mükemmel bir termostatın duvarda yer alıp odanın estetiğini bozmaması, mümkünse görünmez olması gerekir. Akıllı ev sistemi ile ister oda termostatından sıcaklık kontrolü gerçekleştirir, isterseniz de akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden sıcaklık ayar ve programlarını yapabilirsiniz.
EVİNİZİN İKLİMLENDİRİLMESİNDE BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜM
 • Isıtma ve soğutma sisteminizi tek sistemden kontrol edin
 • Klima, kombi, kazan, radyatör, güneş enerjisi, sıcak su vb. tüm enerji sistemlerini uzaktan ve programlı yönetin
 • Sınırsız sayıda ısıtma/soğutma ve termostat cihazını kontrol yeteneği
 • Standart radyatör ya da klima kullanarak her bir odanın ya da termostat alanının sıcaklığını ayarlayabilirsiniz
İNTERNET ÜZERİNDEN UZAKTAN SICAKLIK ve NEM KONTROLÜ
 • İnternete erişebildiğiniz herhangi bir yerden, evinizdeki enerji sistemlerini kontrol edin
 • Örneğin, kışın işten eve dönerken yolda kombinizi açabilir ve her odanın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Siz eve geldiğinizde sıcak bir ortam sizi bekliyor olacak.
ENERJİ ve YAKIT TASARRUFU İÇİN SİSTEMİ OTOMATİZE ETME
 • Kolay kullanılabilir zamanlayıcı ayarlama yeteneği
 • Hava durumu bilgilerine ulaşarak evinizi ona göre iklimlendirebilirsiniz
 • Sıcaklık artışı durumunda ya da kapı/pencere açılışında otomatik olarak bilgi mesajı alabilir ve kombi, termostat ve radyatörlerinizi çalıştırabilirsiniz
 • Siz uyurken veya evinizde yokken ihtiyacınız olmayan tüm aydınlatma ve cihazları tek bir noktadan kapatıp, enerji tasarrufu sağlayın
AKILLI ve PROGRAMLI
İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ
 • Isıtma ve soğutma sisteminizi her gün için ayrı ayrı programlayın
 • Evinizin her bir odasını istediğiniz konfor sıcaklığına ayarlama ve dilediğinizce farklılaştırma opsiyonu
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.