TEKLİF İSTEME
FORMU
0212 212 60 00
info@zipatotr.com

Akıllı Ev Nedir?

SU BASKINI SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
HAVUZ VE SPA
Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
AKILLI PRİZ
Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
KAMERA İZLEME
Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
HAREKET SENSÖRÜ
Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
PANİK BUTONU
Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
PERDE/PANJUR KONTROL
Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
ENERJİ ÖLÇÜMÜ
Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
KAPI GİRİŞ KONTROL
Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
AYDINLATMA
Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
GAZ SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
MULTİMEDYA KONTROL
Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
SULAMA
Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
GARAJ GİRİŞ SENSÖRÜ
Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
ALARM SİSTEMİ
Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
TERMOMETRE
Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
RADYATÖR VANASI
Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
CO SENSÖRÜ
Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
DUMAN SENSÖRÜ
Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
MANYETİK KAPI SENSÖRÜ
Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
HAVALANDIRMA
Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
YERDEN ISITMA
Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
SARSINTI SENSÖRÜ
Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
SİREN
Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Duman Sensörü Evinizi ve iş yerinizi her türlü yangına karşı korunun, erken uyarı sistemi ile herşeyden haberdar olun.
CO Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alın ve erken müdahale edin.
Gaz Sensörü Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağında uyarı alın, gazı ilgili vanasından kesin.
Akıllı Priz Evinizde prizlere takılı tüm elektrikli cihazları uzaktan kontrol edin. Enerji tuketimini ölçün, siz evde yokken otomatik olarak cihazları kapatın.
Radyotör Vanası Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanınızın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, programlar oluşturun, tasarruf edin.
Aydınlatma Işıklarınız siz işe giderken veya uyurken otomatik olarak kapansın, size eve geldiğinizde otomatik açılsın. Konforunuzu arttıracak senaryolar ile tv izlerken veya kitap okurken kendi özel aydınlatma ayarlarınızı yapın.
Siren Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda sireni çalarak çevrenizi durumdan haberdar edin.
Manyetik Kapı Sensörü Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alın, senaryolarla zenginleştirin.
Hareket Sensörü Evinize giren davetsiz misafirleri takip edin; hareket veya hareketsizlik halinde ışıkları açın/kapatın, eve girişinizle beraber senaryolar tasarlayın.
Panik Butonu Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı oluşturun, mesaj veya e-mail atın.
Sarsıntı Sensörü Herhangi bir sarsıntı halinde erken uyarı alarm sistemi devreye girsin, sizi haberdar etsin, daha önceden belirlediğiniz senaryolardaki aksiyonlar alınsın.
Termometre Isıtma ve soğutma sisteminizi akıllı telefonunuzda kontrol edin. Evinizin sıcaklığını programlar oluşturarak dış ortam sıcaklığına bağlı olarak belirleyin.
Su Baskını Sensörü Evinizi ve iş yerinizi su basmasına karşı koruyun. Erken uyarı sistemi ile haberdar olun, uzaktan manüel veya otomatik olarak ilgili vanayı kapayın, su kesilsin.
Garaj Giriş Sensörü Garaja gelen araçlar algılanarak, garaj kapısı otomatik açılır veya dilerseniz garaj kapısını telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
Kamera İzleme Dilerseniz kapınızı çalan misafirlerinizi online izleyin ve görüntüleri kaydedin. Siz evde yokken evinizin her köşesini veya çocuklarınızı takip edin.
Sulama Bahçe sulama vanalarını kontrol edin, kendi sulama programlarınızı yapın, hava durumuna göre otomatik sulama senaryoları oluşturun.
Perde / Panjur Kontrol Perdelerinizi, panjurlarınızı veya bahçenizdeki tenteyi tek bir tuşla uzaktan kontrol edin. Dilerseniz oluşturacağınız kurallar ile yağmurdan veya aşırı sıcaktan evinizi koruyun.
Multimedya Kontrol Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edin.
Kapı Giriş Kontrol Belirlediğiniz alanlara girişi limitleyin, şifre kontrolü getirin. Kart veya anahtar okutarak güvenliği aktif veya pasif hale getirin.
Alarm Sistemi Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayabilirsiniz. Siz evde yokken evde biri varmış izlenimi vermek için pilot program çalıştırın.
Enerji Ölçümü Evinizdeki enerji tüketimini ölçün, tasarruf edin. Her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edin, tüketim hakkında detaylı raporlar alın.
Havuz ve Spa Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.
Havalandırma Split Klima, VRF, VRV ve her türlü havalandırma sistemi artık sizin kontrolünüzde; programlayın ve uzaktan kontrol edin.
Yerden Isıtma Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratın, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayın.
Akıllı Ev Nedir?
Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya
bilgisayarlarınız
aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.
AKILLI
AYDINLATMA
HER EVE AKILLI AYDINLATMA SİSTEMİ
Evinizdeki mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Bu sayede, anlık olarak uzaktan konfigurasyon yeteneği kazanırsınız. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtar seçeneklerinden birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtar ile tam uyum sağlarsınız.
ENERJİ TASARRUFU SAĞLARKEN
KONFORU YAŞAYIN
 • Gün doğumunda otomatik olarak ışıklar kapatılır ve gün batımında istediğiniz şekilde ve konfigürasyonda ışıklar açılır
 • Evden çıktığınızda tüm ışıkları otomatik olarak kapatır, eve geldiğinizde ise sizin önceden belirlediğiniz ışıkları otomatik olarak açar
 • Kolay bir şekilde senaryo tanımlama yeteneğiyle, ileri düzeyde ve çok yönlü konfigurasyonlar tanımlamanıza olanak sağlar
 • Sınırsız sayıda senaryo tanımlayabilir ve bunları istediğiniz zaman değiştirebilir ya da tamamen silebilirsiniz. Son derece esnek olan bu yapıda kontrol tamamen sizde.
GÜVENLİK OTOMASYONU
 • Acil durumlarda ışıklarınızın otomatik olarak açılarak alarm verilmesi sağlanır
 • Tatildeyken ya da evinizde olmadığınız herhangi bir anda sizin için otomatik - pilot ışıklandırma programı devreye girer ve evinizde olduğunuz izlenimini oluşturur
PERDE, PANJUR,
TENTE KONTROLÜ
OTURDUĞUNUZ YERDEN PERDELERİNİZİ veya PANJURLARINIZI KOLAYCA KONTROL EDİN
 • Kablosuz modüller vasıtasıyla her eve kolay kurulum
 • Nerede olursanız olun internet üzerinden veya evinizin içinde akıllı telefon veya tabletinizle perdelerinizi açabilir / kapayabilirsiniz Akıllı perde, panjur, tente motor kontrolü:
 • Gün doğumu ve batımı saatlerini ayarlayabilirsiniz; ve böylece otomatik olarak güneş doğduğunda perdeleriniz açılabilir ve güneş battığında da kapanabilir
 • Işık şiddetine veya sıcaklığa bağlı olarak ya da günün değişik saatlerine göre bu işlemi otomatik olarak yapabilirsiniz
 • Karmaşık senaryoları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz
BAHÇE
SULAMA
PROGRAMLI ve ZAHMETSİZCE
BAHÇENİZİ SULAYIN
 • Zipato ile gelişmiş bir bahçe sulama sistemi imkanı kazanırsınız
 • Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz üzerinden sulama sistemini uzaktan açabilirsiniz
 • Bahçe sulama takvimi oluşturarak sulama işini otomatize edebilirsiniz
KAPI, GARAJ
GİRİŞ KONTROLÜ
ANA GİRİŞ KAPISI ve GARAJ ARTIK SİZİN KONTROLÜNÜZDE
 • Akıllı telefonunuzla evinizin kapısını uzaktanaçabilir/kapatabilirsiniz. Anahtarınızı unutmuş olsanız bile evinize girmek artık sorun değil
 • Garaj kapısı için ayrıca bir uzaktan sistem almanıza gerek kalmadan, aynı platform üzerinden garaj kapısı kontrol imkanı sunar,
 • Belirli bir kapıdan yapılan tüm giriş çıkışları kayıt altına alıp, istatistiki bilgi sahibi olabilirsiniz
 • Kapı açıldığı zaman otomatik video kaydı başlatıp, eve girip çıkanları takip edebilirsiniz
 • Her bir kullanıcı için kapı giriş/çıkış işlemi yapıldığında bilgilendirme mesajı alabilirsiniz
 • Acil durumlarda otomatik kapı kapama veya açma işlemi yapabilirsiniz
ENTEGRE MULTİMEDYA
KONTROLÜ
EVİNİZDEKİ TÜM SES, VİDEO ve EV SİNEMASI SİSTEMLERİ KONTROLÜNÜZDE
 • Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini entegre bir şekilde uzaktan kontrol edin
 • Bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu uzaktan kumanda olarak tüm multimedya cihazları için kullanın
 • Otomatik olarak medya ünitelerini açabilir, kapatabilirsiniz
 • Evinizde değilken hırsızlara karşı evde birisi var izlenimi için sesli cihazları uzaktan açıp / kapatıp, caydırıcı unsur olarak kullabilirsiniz
SENARYOLAR
SENARYOLARLA HAYATI KOLAYLAŞTIRIN
 • Evinizdeki her şeyi kolaylıkla ayarlayabilir ve çok karmaşık komut dizilerini basitçe tasarlayabilirsiniz. Birçok komutu tek bir tıkla yönetebilirsiniz, böylelikle bütün cihazları ayrı ayrı kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz
 • Örneğin tasarlayacağınız bir “Eve Hoş Geldin” senaryosu ile istediğiniz formatta ışıklandırmayı açabilir, istediğiniz odanın sıcaklığını dilediğiniz şekilde tanımlayarak evinizin iklimlendirmesini ayarlayabilir, güvenlik modülünü otomatik olarak pasife çekebilir veya perdelerinizi otomatik olarak açabilirsiniz. Tüm bunları sadece ve sadece tek bir tuşa basarak, önceden tasarladığınız bir senaryo ile yapabilirsiniz.
SİZE ÖZEL
PROGRAM OLUŞTURMA
BASİT ONLİNE ARAYÜZ İLE TÜM OTOMASYONU KENDİNİZ İÇİN ÖZELLEŞTİRİN
Zipato ile tamamen size özgü bir otomasyon ve güvenlik çözümü tasarlayabilirsiniz. İleri düzey programlayıcı sayesinde evinizin sizin yerinize düşünmesini ve yönetmesini sağlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde tanımlayacağınız bütün senaryoların ve komutların istediğiniz saat ve dakikada çalışması sağlanır. Güneşin doğuşunu ve batışını referans alarak perdelerinizin bu saatlerde otomatik olarak açılması ve kapanması sağlanır. Güvenlik sisteminin aktif ya da pasif duruma getilirmesini yine bu programlayıcı sayesinde kendinize özgü hale getirebilirsiniz.
KURAL
OLUŞTURMA
EVİNİZİN KURALLARINI SİZ KOYUN
Grafik arayüz sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar sayesinde kolayca sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda konfigürasyonunuza ekleme / çıkarma yapabilirsiniz. İleri düzey programlama bilgisi ve becerisi gerektirmez, herhangi bir kişi grafikler yardımıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilir.
SİSTEMİN ÇALIŞMASINI TETİKLEYEBİLECEK FAKTÖRLER:
 • Herhangi bir cihazın durum değişikliği,
 • Zaman, gün doğumu/batımı,
 • Sıcaklık, nem, temas,
 • Hareketlilik, hareketsizlik,
 • Güvenlik panelinde karşılaşılan olaylar,
 • Saniye/dakika aralıklarında düzenli tekrarlamalar, vb.
HERHANGİ BİR TETİKLEME DURUMUNDA ALINABİLECEK AKSİYONLAR:
 • Işıklandırma ile ilgili kontrol mesajlaşması,
 • E-mail, sms gönderme, telefon açma,
 • Önceden tanımlı bir kuralı çalıştırma,
 • Panjurları açma/kapama,
 • İklimlendirmeyi açma/kapama,
 • Başka bir tetiklemenin aktif olması,
 • IP kameranın kayıt yapması, vb.
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.