TEKLİF İSTEME
FORMU
0212 212 60 00
info@zipatotr.com
Sistemler
Z-wave
Z-wave, dünya genelinde kabul görmüş bir ev/ofis otomasyonu (ITU-T G.9959) olup her evi hızlı,kolay ve ekonomik bir şekilde ''akıllı ev'' yapan, tüm ev elektroniğinin birbirleriyle konuşmasını sağlayan, kolayca duvarlar zeminler ve dolaplardan geçebilen, düşük güçlü radyo dalgalarını kullanan yeni nesil kablosuz haberleşme standardıdır. Z-wave neredeyse evinizdeki her elektronik cihaza eklenebilir hatta ''zeki'' olma ihtimali vermediğiniz cihazları bile kontrol edebilir (örneğin, radyotör, panjurlar, perdeler, ışıklar, vb.).

Z-wave çift yönlü bilgi alışverişi yapabilmesi sayesinde, z-wave ağınıza bağlı tüm noktaları internetin olduğu her yerden cep telefonu, tablet vb. cihazlarınızla kontrol etmenizi ve o anki durumlarını izleyebilmenizi sağlar veya istediğiniz durumlarda sizi bilgilendirebilir.

Z-wave’in yaydığı yaydığı elektromanyetik dalga bir cep telefonu ile karşılaştırıldığında, cep telefonun yaydığı elektromanyetik dalga z-wave'in yaydığından 4000 kat fazladır.
Zigbee
ZigBee, kişisel alan ağları için kullanılan bir IEEE 802 standardına göre küçük, düşük güçlü dijital radyolar kullanılarak oluşturulan yüksek düzeyde iletişim protokollerinin özelleştirilmesidir.

Uygulamalarda, kablosuz ışık anahtarları, ev-içi-ekranlar ile elektrik sayaçları ve diğer tüketicinin ve endüstriyel ekipmanın düşük oranlarda veriyi kısa menzilli kablosuz transferi bulunmaktadır.

ZigBee düşük maliyetli, düşük güçlü wireless mesh ağ standardıdır. Düşük maliyetli teknoloji, yaygın kablosuz kontrolünü ve izleme uygulamalarında dağıtılmasına olanak sağlar. Düşük güç kullanımı daha küçük pil ile daha uzun ömür sağlar. Mesh ağ, yüksek güvenilirlik ve daha kapsamlı olmayı sağlar. ZigBee çip üreticileri genellikle 60 KB ile 256 KB arasındaki boyutlarda flash belleğe sahip entegre devreler ve mikrodenetleyiciler satmaktadırlar. ZigBee (ISM) endüstriyel, bilimsel ve tıbbi radyo bantlarında çalışır; Avrupa'da 868 Mhz, ABD ve Avustralya 915 Mhz ve dünya çapında 2.4 GHz. Veri iletim hızı 20 ile 900 kb/sn arasında değişir.
KNX
KNX Sistemi; 36 ülkede, dünyanın önde gelen 330 teknoloji üretimi yapan firmanın cihaz ürettiği, açık kaynak kodlu sistem protokolünün adıdır. KNX sistemi Avrupa ve dünyada akıllı bina teknolojilerinde öncülük yaparak, sistem standartlarını belirleyen yapıdır. KNX sisteminde öncelikli hedef; sürdürülebilir teknoloji ile, kullanıcılarına tek bir markaya bağlı kalmadan binlerce çeşit ürünlerle alternatifler sunmak; çözüm ortaklarıyla kullanıcılarına en verimli ve en optimum çözümün proje ihtiyaçlarına göre sunulmasını sağlamaktır.

KNX/EIB bina kontrol sistemi, iki telli düşük voltajlı (29 VDC.) bir Bus hattına bağlanan anahtar, termostat, detektör vb. sensörler ile aynı hatta bağlanan sürücü cihazlarından (on/off, dimmer, motor sürücü vb.) oluşmaktadır. Sistemin işletilmesi için kontrol panosu veya bir bilgisayara ihtiyaç duyulmamaktadır. Cihazlar, bağlı oldukları Bus hattı üzerinden birbirleriyle haberleşerek merkezi bir kontrol ünitesi olmaksızın bağımsız olarak işlevlerini yerine getirirler. Bu da sistem üzerinde çok yaygın ve güvenli bir kontrol / otomasyon imkânı sağlamaktadır.
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.